Tine 2.0 - en to tr_TR translation catalogue (56 entries)

en: Sickness
tr_TR: Hastalık

en: Vacation
tr_TR: Tatil

en: Vacation Days
tr_TR: Tatil Günleri

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Employee | Employees
tr_TR[0]: one: İş Arkadaşı
    
    other: İş Arkadaşları
tr_TR[1]: one: İş Arkadaşı
    
    other: İş Arkadaşları

en: Cancel
tr_TR: İptal Et

en: OK
tr_TR: Tamam

en: Calendar
tr_TR: Takvim

en: Calendars
tr_TR: Takvimler

en: Contract | Contracts
tr_TR[0]: one: Anlaşma
    
    other: Anlaşmalar
tr_TR[1]: one: Anlaşma
    
    other: Anlaşmalar

en: Start Date
tr_TR: Başlangıc

en: End Date
tr_TR: Son Tarih

en: Feast Calendar
tr_TR: Tatıl Takvimi

en: Select Days
tr_TR: Günleri Seçiniz

en: Enter description
tr_TR: Açıklama Giriniz

en: Division
tr_TR: Bölüm

en: Health Insurance
tr_TR: Sağlık Sigortası

en: Salutation
tr_TR: Hitap

en: Personal Information
tr_TR: Şahsi Bilgiler

en: Country
tr_TR: Ülke

en: Birthday
tr_TR: Doğum Tarihi

en: Internal Information
tr_TR: Sistem İçi Kişiler

en: Banking Information
tr_TR: Banka Bilgileri

en: Type
tr_TR: Tip

en: WK
tr_TR: Takvim Haftası

en: Loading calendar data...
tr_TR: Takvim Yüklenizoe

en: Requested
tr_TR: Müracaat

en: In process
tr_TR: İşlemde

en: Accepted
tr_TR: Onaylandı

en: Declined
tr_TR: Red Edildi

en: Free Time | Free Times
tr_TR[0]: one: Boş Zaman
    
    other: Boş Zamanlar
tr_TR[1]: one: Boş Zaman
    
    other: Boş Zamanlar

en: Account
tr_TR: Hesap

en: Number
tr_TR: Id.-No.

en: Locality
tr_TR: Şehir

en: Postalcode
tr_TR: Posta Kodu

en: Region
tr_TR: İl

en: Street
tr_TR: Cadde

en: E-Mail
tr_TR: E-Posta

en: Telephone Number
tr_TR: Telefon Numarası

en: Cell Phone Number
tr_TR: Cep Telefonu

en: Title
tr_TR: Ünvan

en: Last Name
tr_TR: Soy İsim

en: First Name
tr_TR: İsim

en: Employee name
tr_TR: İşçinin ismi

en: Account Holder
tr_TR: Hesap Sahibi

en: Account Number
tr_TR: Hesap No.

en: Bank Name
tr_TR: Banka Adı

en: Code Number
tr_TR: Banka Kodu

en: Employment begin
tr_TR: İstihdam Başlangıcı

en: Employment end
tr_TR: İstihdam Sonu

en: Supervisor
tr_TR: Patron

en: Profession
tr_TR: Meslek

en: No contract could be found.
tr_TR: Anlaşma Bulunamamıştır

en: Please create a contract for this employee!
tr_TR: İşciye Bir Anlaşma Hazırlayınız

en: edit private employee data
tr_TR: İşçinın Özel Bilgilerini Düzelt

en: Edit birthday, account data and other private information of employee records
tr_TR: İşçinin Bilgilerini düzelt
