Tine 2.0 - en to sq translation catalogue (159 entries)

en: You do not have admin rights on HumanResources
sq: Ju nuk keni të drejta administrimi tek Burimet Njerëzore

en: Book as vacation
sq: Rezervo si Leje e zakonshme

en: Sickness
sq: Sëmundje

en: Sickness Days
sq: Ditë Leje Sëmundjesh

en: Vacation
sq: Leje të Zakonshme

en: Vacation Days
sq: Ditë Leje të zakonshme

en: There could not be found any {0}. Please try to change your filter-criteria or view-options.
sq: Nuk mund të gjendej asnjë {0}. Lutemi, ndryshoni kërkesat e Filrtave ose opsionet e pamjes

en: Could not book as vacation
sq: Nuk mund të rezervohet si leje e zakonshme

en: The unexcused sickness days could not be booked as vacation. There are not enough days left!
sq: Ditët e pajustifikuara të lejes së sëmundjes nuk mund të rezervohen si ditë leje të zakonshme. Nuk ka mjaftueshëm ditë të mbetura!

en: Edit {0} for {1} - {2}
sq: Modifiko {0} për {1} - {2}

en: Extra free time | Extra free times
sq[0]: Kohë e Lirë ekstra
sq[1]: Kohë të Lira ekstra

en: Summary
sq: Përmbledhje

en: Free Times
sq: Kohë të Lira

en: Possible vaction days
sq: Ditë të mundshme Leje të zakonshme

en: Remaining vaction days
sq: Ditë të mbetura të lejes së zakonshme

en: Taken vaction days
sq: Ditë të mara të lejes së zakonshme

en: Expired vaction days
sq: Ditë të djegura të lejes së zakonshme

en: Rebooked vaction days
sq: Ditë leje të zakonshme të Ri-rezervuara

en: Excused sickness days
sq: Ditë leje sëmundjeje të justifikuara

en: Unexcused sickness days
sq: Ditë leje sëmundjeje të pajustifikuara

en: Days to work
sq: Ditë  Punë

en: Hours to work
sq: Orë Punë

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Employee | Employees
sq[0]: Punonjës
sq[1]: Punonjës

en: Cancel
sq: Anullo

en: Please use the following format: MM-DD
sq: Ju lutemi përdorni formatin e mëposhtëm: MM-DD

en: Calendar
sq: Kalendar

en: Calendars
sq: Kalendarë

en: Vacation expires
sq: Leja e Zakonshme skadon

en: Book remaining vacation
sq: Rezervo Lejet e zakonshme të mbetura

en: Year
sq: Vit

en: Booking has been successfull!
sq: Rezervimi ishte i suksesshëm!

en: The remaining vacation days of the selected accounts have been booked successfully!
sq: Ditët e Lejeve të mbetura në llogaritë e zgjedhura u rezervuan me skukses!

en: CostCenter | CostCenters
sq[0]: Qëndra e Kostove
sq[1]: Qëndrat e Kostove

en: Cost Center | Cost Centers
sq[0]: Qëndra e Kostove
sq[1]: Qëndrat e Kostove

en: Startdate
sq: Data e Fillimit

en: Contract | Contracts
sq[0]: Kontratë
sq[1]: Kontrata

en: Edit {0}
sq: Modifiko {0}

en: Start Date
sq: Data e Fillimit

en: End Date
sq: Data e Mbarimit

en: Feast Calendar
sq: Kalendari i festave

en: Vacation days of one calendar year
sq: Ditë lejesh të zakonshme të një viti kalendarik

en: Working Hours per week
sq: Orë Pune në Javë

en: Mon.
sq: Hën.

en: Tue.
sq: Mar.

en: Wed.
sq: Mër.

en: Thu.
sq: Enj.

en: Fri.
sq: Pre.

en: Sat.
sq: Shtu.

en: Sun.
sq: Djel

en: Edit {0} "{1}"
sq: Modifiko {0} "{1}"

en: Edit {0} for {1}
sq: Modifiko {0} për {1}

en: Add {0} for {1}
sq: Shto {0} për {1}

en: You have to select at least one day to save this sickness entry.
sq: Ju duhet të zgjidhni të paktën një ditë për të ruajtur këtë leje sëmundjeje

en: You have to select at least one day to save this vacation entry.
sq: Ju duhet të zgjidhni të paktën një ditë për të ruajtur këtë leje të zakonshme

en: No day selected
sq: Nuk është zgjedhur ndonjë ditë

en: Personal account | Personal accounts
sq[0]: Llogaria Personale
sq[1]: LLogaritë Personale

en: Status
sq: Statusi

en: Remaining
sq: Të mbetura

en: Select Days
sq: Zgjidhni Ditët

en: Enter description
sq: Vendosni Përshkrimin

en: Account is disabled or deleted!
sq: Llogaria është çaktivizuar ose fshirë

en: Division
sq: Sektori

en: Health Insurance
sq: Sigurimi Shëndetësor

en: Apply contact data on form
sq: Apliko të dhënat e kontaktit në formular

en: Salutation
sq: Përshëndetja

en: Personal Information
sq: Informacion personal

en: Country
sq: Vëndi

en: Birthday
sq: Ditëlindja

en: Internal Information
sq: Informacion i brendshëm

en: Banking Information
sq: Informacion Bankar

en: Type
sq: Modeli

en: Days
sq: Ditë

en: Expiration date
sq: Data e Mbarimit

en: WK
sq: JV

en: Loading calendar data...
sq: Duke ngarkuar të dhënat e kalendarit...

en: Year can not be changed
sq: Viti nuk mund të ndryshohet

en: You have already selected some dates from another year. Please create a new record to add dates from another year!
sq: Ju keni zgjedhur tashmë disa data prej një tjetër viti. Lutemi të krijoni të dhëna të reja për të shtuar data nga një tjetër vit!

en: No more vacation days
sq: Nuk ka më ditë lejesh të zakonshme

en: The Employee has no more possible vacation days left for this year. Create a new vacation and use another personal account the vacation should be taken from.
sq: Punonjësi nuk ka më ditë te mbetura leje të zakonshme për këtë vit. Krijoni nëj Leje të re dhe përdorni një tjetër llogari personale prej të cilës mund të meren ditët.

en: Excused
sq: Justifikuar

en: Unexcused
sq: Pajustifikuar

en: Currently employed
sq: Aktualisht të Punësuar

en: Employees which are currently employed
sq: Punonjës të cilët janë aktualishttë punësuar

en: All employees
sq: Të gjithë punonjësit

en: All available employees
sq: Të gjithë punonjësit e disponueshëm

en: Payed
sq: Paguar

en: Not payed
sq: Pa Paguar

en: Currently employed employees
sq: Punonjës të aktualisht të punësuar

en: All accounts
sq: Të gjithë llogaritë

en: All available accounts
sq: Të gjitha llogaritë e disponueshme

en: Full-time 40 hours
sq: Kohë e plotë 40 orë

en: Full-time 37.5 hours
sq: Kohë e plotë 37.5 orë

en: Part-time 20 hours
sq: Gjysëm-kohore 20 orë

en: Freetime Type
sq: Tipi i kohës së lirë

en: Possible free time definitions
sq: Përcakitmi i mundshëm i kohës së lirë

en: Vacation Status
sq: Gjendja e lejes së zakonshme

en: Possible vacation status definitions
sq: Përcaktimet e statusit të mundshëm te lejes së zakonshme

en: Requested
sq: Kërkuar

en: In process
sq: Në proces

en: Accepted
sq: Pranuar

en: Declined
sq: Refuzuar

en: Sickness Status
sq: Statusi lejes për Sëmundje

en: Possible sickness status definitions
sq: Percaktimet e statusit të mundshëm të lejes për sëmundje

en: Default Feast Calendar
sq: Kalendari Fesitv i Paracaktuar

en: Here you can define the default feast calendar used to set feast days and other free days in datepicker
sq: Këtu ju mund të përcaktoni kalendarin festiv të paracaktuar që do perdoret per ditët e festave dhe ditë të tjea të lira ne mledhësin e datave

en: Extra freetime type
sq: Tipi i Kohës së lirë ekstra

en: Possible extra free time definitions
sq: Përcaktimet e mundshme të kohës së Lirë ekstra

en: Here you can define the day, when the vacation days taken from last year expires, the format is MM-DD.
sq: Këtu ju mund të përcaktoni ditën kur Lejet e zakonshme të mara nga viti i kaluar i mbaron afati, formati është MM-DD

en: Quick search
sq: Kërkim i shpejtë

en: Extra free times
sq: Kohë të Lira ekstra

en: Free Time | Free Times
sq[0]: Kohë e Lirë
sq[1]: Kohëra të Lira

en: Account
sq: Llogari

en: First Day
sq: Dita e parë

en: Last Day
sq: Dita e fundit

en: Days Count
sq: Numërimi ditëve

en: Private Information
sq: Informacion privat

en: Is employed
sq: Është i punësuar

en: Number
sq: Numër

en: Germany
sq: Gjermani

en: Locality
sq: Lokaliteti

en: Postalcode
sq: Kodi Postal

en: Region
sq: Rajoni

en: Street
sq: Rruga

en: Street 2
sq: Rruga 2

en: E-Mail
sq: E-Posta

en: Telephone Number
sq: Telefon

en: Cell Phone Number
sq: Celular

en: Title
sq: Titulli

en: Last Name
sq: Mbiemëri

en: First Name
sq: Emëri

en: Employee name
sq: Emëri i Punonjësit

en: Account Holder
sq: Mbajtësi i Llogarisë

en: Account Number
sq: Nr. i Llogarisë

en: Bank Name
sq: Emri i Bankës

en: Code Number
sq: Nr. i Kodit

en: Employment begin
sq: Fillimi i Punësimit

en: Employment end
sq: Pëfundimi i Punësimit

en: Supervisor
sq: Supervizor

en: Profession
sq: Profesioni

en: Position
sq: Pozicioni

en: Cost Centers
sq: Qëndrat e kostos

en: Free Day | Free Days
sq[0]: Ditë e Lirë
sq[1]: Ditë të Lira

en: No contract could be found.
sq: Nuk mund të gjendej asnjë kontratë

en: Please create a contract for this employee!
sq: Ju lutem krijoni një kontratë për këtë punonjës

en: Negative Timespace
sq: Hapsirëkohore Negative

en: The start date of the contract must be before the end date!
sq: Data e fillimit të kontratës duhet të jete përpara datës se mbarimit!

en: Not allowed!
sq: Nuk Lejohet!

en: It's only allowed to book remaining vacation days from years in the past!
sq: Lejohet të rezervohen ditë të mbetura lejesh të zakonshme vetëm nga vitet e shkuara!

en: Contracts overlap
sq: Kontratat mbivendosen

en: The contracts must not overlap!
sq: Kontratat nuk duhet të mbivendosen!

en: No current contract!
sq: Asnjë kontratë aktuale!

en: A current contract could not be found!
sq: Nuk u gjend një kontratë aktuale!

en: Contract not editable
sq: Kontratë e pa modifikueshme

en: You are not allowed to change the record if a vacation has been booked already!
sq: Ju nuk jeni të lejuar të ndryshoni një të dhëne nëse nje Leje është rezervuar!

en: No personal account found
sq: Nuk u gjet llogari personale

en: An existing personal account could not be found. Please create one!
sq: Nuk u gjet një llogari personale. Lutemi të krijoni një!

en: edit private employee data
sq: Modifiko të dhënat private të punonjësit

en: Edit birthday, account data and other private information of employee records
sq: Modifiko ditëlindjen, të dhënat e llogarisë dhe informacione të tjera personale të të dhënave personale të punonjësit
