Tine 2.0 - en to ro_RO translation catalogue (52 entries)

en: Summary
ro_RO: Sumar

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Employee | Employees
ro_RO[0]: Angajat
ro_RO[1]: Angajaţi
ro_RO[2]: Angajaţi

en: Calendars
ro_RO: Calendare

en: Year
ro_RO: An

en: CostCenter | CostCenters
ro_RO[0]: CentruCost
ro_RO[1]: CentreCost
ro_RO[2]: CentreCost

en: Cost Center | Cost Centers
ro_RO[0]: Centru de Cost
ro_RO[1]: Centre de Cost
ro_RO[2]: Centre de Cost

en: Contract | Contracts
ro_RO[0]: Contract
ro_RO[1]: Contracte
ro_RO[2]: Contracte

en: Mon.
ro_RO: Lun.

en: Tue.
ro_RO: Mar.

en: Wed.
ro_RO: Mie.

en: Thu.
ro_RO: Joi.

en: Fri.
ro_RO: Vin.

en: Sat.
ro_RO: Sâm.

en: Sun.
ro_RO: Dum.

en: Personal Information
ro_RO: Informaţii Personale

en: Country
ro_RO: Ţara

en: Birthday
ro_RO: Data naşterii

en: Internal Information
ro_RO: Informaţii Interne

en: Type
ro_RO: Tip

en: Days
ro_RO: Zile

en: All employees
ro_RO: Toţi angajaţi

en: Payed
ro_RO: Plătit

en: Not payed
ro_RO: Neplătit

en: All accounts
ro_RO: Toate conturile

en: All available accounts
ro_RO: Toate conturile disponibile

en: In process
ro_RO: În proces

en: Accepted
ro_RO: Acceptat

en: Account
ro_RO: Cont

en: First Day
ro_RO: Prima Zi

en: Last Day
ro_RO: Ultima Zi

en: Days Count
ro_RO: Numără Zile

en: Free Days
ro_RO: Zile libere

en: Number
ro_RO: Număr

en: Germany
ro_RO: Germania

en: Locality
ro_RO: Localitatea

en: Postalcode
ro_RO: CodPoştal

en: Region
ro_RO: Regiune

en: Street
ro_RO: Strada

en: Street 2
ro_RO: Strada 2

en: Telephone Number
ro_RO: Număr Telefon

en: Cell Phone Number
ro_RO: Număr Telefon Celular

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Employee name
ro_RO: Nume angajat

en: Account Number
ro_RO: Număr Cont

en: Bank Name
ro_RO: Nume Bancă

en: Profession
ro_RO: Profesia

en: Position
ro_RO: Poziţia

en: Contracts
ro_RO: Contracte

en: Cost Centers
ro_RO: Centre de Cost
