Tine 2.0 - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Taken vaction days
fr: Jours de vacances pris

en: Excused sickness days
fr: Jours de maladie excusés

en: Unexcused sickness days
fr: Jours de maladie non excusés

en: Cancel
fr: Annuler

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Year
fr: Année

en: Create new accounts
fr: Créer de nouveaux comptes

en: Mon.
fr: Lun.

en: Tue.
fr: Mar.

en: Wed.
fr: Mer.

en: Thu.
fr: Jeu.

en: Fri.
fr: Ven.

en: Sat.
fr: Sam.

en: Sun.
fr: Dim.

en: Status
fr: État

en: Country
fr: Pays

en: Birthday
fr: Date de naissance

en: Days
fr: Jours

en: Expiration date
fr: Date d'expiration

en: Excused
fr: Excusé

en: Unexcused
fr: Non excusé

en: Payed
fr: Payé

en: Not payed
fr: Non payé

en: All accounts
fr: Tous les comptes

en: Full-time 40 hours
fr: Plein temps 40 heures

en: Full-time 37.5 hours
fr: Plein temps 37,5 heures

en: Part-time 20 hours
fr: Mi-temps 20 heures

en: Requested
fr: Demandé

en: In process
fr: En cours

en: Accepted
fr: Accepté

en: Declined
fr: Refusé

en: First Day
fr: Premier jour

en: Last Day
fr: Dernier jour

en: Days Count
fr: Compteur de jours

en: Number
fr: Numéro

en: Germany
fr: Allemagne

en: Locality
fr: Locatilé

en: Postalcode
fr: Code postal

en: Region
fr: Région

en: Street
fr: Rue

en: Street 2
fr: Rue 2

en: E-Mail
fr: E-mail

en: Telephone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Cell Phone Number
fr: Numéro portable

en: Title
fr: Titre

en: Supervisor
fr: Superviseur

en: Not allowed!
fr: Non autorisé!
