Tine 2.0 - en to fi translation catalogue (49 entries)

en: Sickness
fi: Sairas

en: Vacation Days
fi: Lomapäivät

en: Description
fi: Kuvaus

en: Employee | Employees
fi[0]: Työntekijä
fi[1]: Työntekijät

en: Cancel
fi: Peruuta

en: OK
fi: Ok

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendars
fi: Kalenterit

en: Contract | Contracts
fi[0]: Sopimus
fi[1]: Sopimukset

en: Start Date
fi: Aloituspäivä

en: End Date
fi: Lopetuspäivä

en: Feast Calendar
fi: Juhlakalenteri

en: Status
fi: Tilas

en: Select Days
fi: Valitse päivät

en: Enter description
fi: Lisää kuvaus

en: Division
fi: Osasto

en: Health Insurance
fi: Sairasvakuutus

en: Salutation
fi: Palkka

en: Personal Information
fi: Henkilökohtaiset tiedot

en: Country
fi: Maa

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Internal Information
fi: Lisätiedot

en: Banking Information
fi: Pankkiyhteys

en: Type
fi: Tyyppi

en: Loading calendar data...
fi: Ladataan kalenterin tietoja...

en: Freetime Type
fi: Vapaaika tyyppi

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Free Time | Free Times
fi[0]: Vapaa-aika
fi[1]: Vapaa-ajat

en: Number
fi: Numero

en: Street
fi: Katuosoite

en: E-Mail
fi: Sähköpostiosoite

en: Telephone Number
fi: Puhelinnumero

en: Cell Phone Number
fi: Matkapuhelin numero

en: Title
fi: Ammatti

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: First Name
fi: Etunimi

en: Employee name
fi: Työntekijän nimi

en: Account Holder
fi: Tilin haltija

en: Account Number
fi: Tilinumero

en: Bank Name
fi: Pankin nimi

en: Code Number
fi: Pankin koodi

en: Employment begin
fi: Työsuhteen aloitus

en: Employment end
fi: Työsuhteen lopetus

en: Supervisor
fi: Työnjohtaja

en: Free Day | Free Days
fi[0]: Vapaapäivä
fi[1]: Vapaapäivät

en: No contract could be found.
fi: Työsopimusta ei löydy.

en: Please create a contract for this employee!
fi: Luo työsopimus työntekijälle!

en: edit private employee data
fi: muokkaa työntekijän tietoja

en: Edit birthday, account data and other private information of employee records
fi: Muokkaa syntymäpäivää, työntekijätietoja ja muita tietoja työntekijä rekisterissä
